Polsko-amerykańska współpraca energetyczna jest jednym z najważniejszych elementów współpracy naszego kraju ze Stanami Zjednoczonymi

W dzisiejszej wypowiedzi medialnej Piotr Naimski, sekretarz stanu w kancelarii premiera, podkreślił, że planowane spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem zostanie poświęcone przede wszystkim współpracy wojskowej, ponieważ to jest umowa, która była już przygotowywana od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o współpracę energetyczną, to rozwija się ona bardzo dobrze. Prowadzimy rozmowy i działania – kontynuował minister. – To współpraca, która ma różne wymiary, m.in. gazowy – odbywa się szereg dostaw do Polski amerykańskiego surowca, umowy są elastyczne, obejmują różny czas trwania. Współpracujemy również w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci.

 

W niedawnym wystąpieniu sekretarz energii Stanów Zjednoczonych Rick Perry, który 31 sierpnia przebywał z wizytą w Warszawie, podkreślił:

Pomagamy Polsce zredukować zależność od rosyjskiego gazu i wspieramy polskie aspiracje, by stała się ona krajem, który jest naturalnym hubem gazu ziemnego, który eksportuje LNG do swoich sąsiadów. Poprzez Polskę, to samo LNG może pomóc kolejnemu sojusznikowi. Pomóc Ukrainie zapobiec groźbie redukcji dostaw rosyjskiego gazu. To jest w najlepszym interesie tego regionu, Ukrainy, Polski i Stanów Zjednoczonych. To jest niezwykłe zwycięstwo bezpieczeństwa energetycznego, bezpieczeństwa ekonomicznego i bezpieczeństwa narodowego wszystkich naszych trzech krajów.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez Ricka Perry’ego.

Secretary Perry's visit to Poland

I visited Poland this month to participate in a US–Poland–Ukraine trilateral event and engagements surrounding Vice President Mike Pence's visit for the 80th Anniversary of the start of WWII. I look forward to continuing a dialogue with Poland to help the region achieve its energy and economic goals.

Opublikowany przez Secretary Rick Perry Sobota, 14 września 2019

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Polsko-amerykańska współpraca energetyczna jest jednym z najważniejszych elementów współpracy naszego kraju ze Stanami Zjednoczonymi została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.