„Jedziemy…!”. Piotr Naimski gościem Michała Rachonia

Piotr Naimski był gościem programu Michała Rachonia w TVP Info. Odpowiadając na pytania redaktora, opisał, na czym polega wielowymiarowa współpraca ze Stanami Zjednoczonymi, m.in. w dziedzinie energetycznej czy cyberbezpieczeństwa. Poza tym, że budujemy infrastrukturę, to musimy zabezpieczyć się przed atakami hakerskimi na nią i działaniami hybrydowymi. Odbywa się wymiana informacji i specjalistów.

Obecnie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma podpisane umowy na gaz skroplony z amerykańskimi producentami. Rozbudowany gazoport w Świnoujściu będzie przyjmował od nich dostawy w pełnym zakresie od 2022 i 2023 r.

 

Piotr Naimski podkreślił, że Waldemar Pawlak i Leszek Miller to politycy, którzy powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za działania wbrew polskim interesom. Chodzi o ich poczynania skutkujące uzależnianiem Polski od rosyjskiego gazu: To jest skandal. Waldemar Pawlak, jako wicepremier w rządzie PO i PSL, w 2010 r. podpisał pakiet umów, które po prostu wydawały się absurdalne i dalej są szkodliwe dla Polski.

 

Tutaj możecie Państwo obejrzeć fragment wypowiedzi:

„Naimski: Trybunał Stanu dla Millera i Pawlaka za działanie wbrew polskim interesom”

 

Minister skomentował również awarie, jakie miały miejsce w oczyszczalni „Czajka”: To jest skandal, który naprawdę źle świadczy o latach minionych, kiedy podejmowana była przez władze stolicy decyzja o budowie oczyszczalni i sposobie przeprowadzenia inwestycji. To jest wielki bubel. Nasze miasto Warszawa jest wielkim miastem i po prostu nie zasługuje na takie traktowanie.

Zapytany o program PO zakładający rozwiązania dotyczące ochrony środowiska i wody Piotr Naimski stwierdził, że to metoda klajstrowania dziur i oszukiwania Polaków, warszawiaków, ale też tych mieszkańców Polski, gdzie podrzuca się to świństwo.

 

Fragment wypowiedzi na ten temat:

„Awaria Czajki. To oszukiwanie Polaków, którym podrzuca się to świństwo”

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania „Jedziemy…!”. Piotr Naimski gościem Michała Rachonia została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.