Dziś oddaliśmy do użytku pierwszy nowy gazociąg z tych, które rozprowadzą gaz z Baltic Pipe!

Zakończenie budowy jednego z najdłuższych elementów międzynarodowego Korytarza Gazowego Północ – Południe to kolejny istotny krok w dążeniu do osiągnięcia suwerenności energetycznej Polski. Działania GAZ-SYSTEM w zakresie rozbudowy krajowej sieci przesyłowej sprawiają, że bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju staje się rzeczywistością. Baltic Pipe, Terminal LNG w Świnoujściu i planowany terminal LNG typu FSRU w Zatoce Gdańskiej to filary konsekwentnie realizowanej polityki energetycznej polskiego rządu. Gazociąg Lwówek – Odolanów odgrywa w tej strategii bardzo ważną rolę – podkreślił Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komunika spółki Gaz-System podaje:

Zakończenie budowy gazociągu relacji Lwówek – Odolanów to kolejny osiągnięty przez Spółkę ważny etap w realizacji kompleksowego planu inwestycyjnego, który pozwoli na dywersyfikację kierunków i źródeł dostaw gazu ziemnego do Polski.

 

Według wypowiedzi prezesa Gaz-Systemu Tomasza Stępnia, dzisiejsza inauguracja uruchomienia gazociągu o długości 168 km to efekt skutecznych inwestycji Gaz-System, wpisujących się w strategię rządu, mającą na celu stworzenie w regionie konkurencyjnego rynku gazu. Powstał pierwszy gazociąg systemowy, który rozprowadzi gaz ziemny dostarczony z Szelfu Norweskiego do Polski za pośrednictwem Baltic Pipe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Dziś oddaliśmy do użytku pierwszy nowy gazociąg z tych, które rozprowadzą gaz z Baltic Pipe! została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.