Piotr Naimski: Przyszłość zależy od nas, jeśli będziemy wybierali przywódców zdolnych do odczytania testamentu polskiego papieża i wielkiego prezydenta Ameryki Ronalda Reagana

Jan Paweł II tłumaczył narodom świata, że wolność ma źródło w Ewangelii i w Bogu i jest przyrodzonym prawem każdego. Ronald Reagan postanowił dbać o wolność narodów w praktyce. Obaj byli odważni. Byli również wizjonerami i byli konsekwentni. Byli romantykami w tym polskim znaczeniu mistycznego romantyzmu, ale jednocześnie byli ostrożni, świadomi zagrożeń i… często praktyczni. Zwyciężyli.

Niestety sukces uśpił ich następców. […] Przyszłość zależy od nas, jeśli będziemy wybierali przywódców zdolnych do odczytania testamentu polskiego papieża i wielkiego prezydenta Ameryki.

Może to Donald Trump, może Jarosław Kaczyński w Polsce, może Viktor Orban na Węgrzech?


Potrzebujemy ich więcej. I potrzebujemy ich współpracy.

Fragment wystąpienia Piotra Naimskiego na konferencji „Ronald Reagan & John Paul II. The Partnership that Changed the World” w Waszyngtonie w 2018 r.

W kategorii: Aktualności, Silna Polska w Europie, Wybory 2019 wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Przyszłość zależy od nas, jeśli będziemy wybierali przywódców zdolnych do odczytania testamentu polskiego papieża i wielkiego prezydenta Ameryki Ronalda Reagana została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.