Bardzo dobra wiadomość dla rynku legalnego obrotu paliwami i dla wszystkich klientów. PERN kończy kolejną inwestycję

PERN (spółka Skarbu Państwa nadzorowana przez pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotra Naimskiego) informuje w komunikacie:

Dobiega końca skomplikowany proces montażu dachu na nowym zbiorniku, przeznaczonym do magazynowania oleju napędowego, w bazie paliw PERN w Koluszkach. To jeden z kamieni milowych budowy obiektu, która zakończy się do połowy przyszłego roku. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia do użytku klientów trafi 32 tys. m³ nowej pojemności magazynowej. Zbiornik w Koluszkach to jeden z elementów programu „Megainwestycje” PERN, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Minister Piotr Naimski podkreśla:

To bardzo dobra wiadomość dla rynku legalnego obrotu paliwami i dla wszystkich klientów. Uszczelnienie szarej strefy w tym obszarze spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na nowe zbiorniki paliwowe. PERN skutecznie wywiązuje się ze swoich obietnic, zwiększając istotnie bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju.

Zachęcamy do lektury całego komunikatu

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Bardzo dobra wiadomość dla rynku legalnego obrotu paliwami i dla wszystkich klientów. PERN kończy kolejną inwestycję została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.