Wybór dostawcy rur do budowy gazociągu podmorskiego wchodzącego w skład Baltic Pipe

Jak podaje Gaz-System (spółka Skarbu Państwa nadzorowana przez pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotra Naimskiego):

GAZ-SYSTEM wybrał firmę EUROPIPE GmbH na dostawcę rur do budowy gazociągu podmorskiego wchodzącego w skład projektu Baltic Pipe. To jeden z dwóch kluczowych pakietów prac przy gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego.
Podmorska część gazociągu Baltic Pipe będzie miała w sumie ok. 275 km długości i przechodząc przez szwedzką wyłączną strefę ekonomiczną połączy wybrzeża Danii oraz Polski. Rury o średnicy 900 mm będą dostarczone w  odcinkach o długości 12,2 m.

Umowa na zakup rur dla części podmorskiej Baltic Pipe to kluczowy element tej inwestycji. Projekt jest już na końcowym etapie uzyskiwania pozwoleń, które umożliwią nam rozpoczęcie prac realizacyjnych – powiedział Tomasz Stępień, Prezes GAZ-SYSTEM.

Cały komunikat

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Wybór dostawcy rur do budowy gazociągu podmorskiego wchodzącego w skład Baltic Pipe została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.