Polska jest istotnym ogniwem strategii obronnej NATO. Minister Piotr Naimski gościem programu „Polityczna kawa”

Wzmocnienie wschodniej flanki NATO stanowiło decyzję strategiczną. Za nią musi iść praktyka. Obecność amerykańskich żołnierzy będzie rotacyjna. Polskę pozna wielu oficerów amerykańskich. Ciągła obecność Amerykanów w stałych bazach ma różne pozytywne aspekty. Oferujemy sojusznikom w ramach współpracy NATO poligony, a to duża wartość – podkreślił minister Piotr Naimski w programie „Polityczna kawa”, prowadzonym przez redaktora Tomasza Sakiewicza na antenie Telewizji Republika.

 

Dalej minister Piotr Naimski odniósł się do sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy miały miejsce dostawy do Polski zanieczyszczonej ropy z Rosji: Daliśmy sobie radę. Nie odbiło się to na cenach paliwa. Mówił również o możliwości, jaka pojawi się dzięki już realizowanym inwestycjom, przesyłania przez Polskę gazu z Północy dalej na Słowację, Węgry, może Ukrainę. Węgry na razie są skazane na rosyjski surowiec, ale może zmienić się to dzięki nam.

Minister wypowiedział się również na temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem są takie stany, gdzie decydujące mogą okazać się głosy Amerykanów polskiego pochodzenia. Dodał, że w naszych wyborach do sejmu, głosy Polaków w USA również mogą okazać się decydujące.

Zachęcamy do obejrzenia programu:

 

 

Omówienie wypowiedzi znajdziecie Państwo tutaj

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Polska jest istotnym ogniwem strategii obronnej NATO. Minister Piotr Naimski gościem programu „Polityczna kawa” została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.