Piotr Naimski w gronie autorów „Wygaszania Polski”

Wygaszanie Polski Okladka 3D 250 pxJuż 6 marca nakładem Wydawnictwa Biały Kruk ukaże się książka „Wygaszanie Polski”, w której dwudziestu jeden autorów – naukowców, publicystów, posłów, specjalistów z wielu dziedzin, dokonuje wnikliwej analizy obecnej sytuacji w naszym kraju. Autorem rozdziału o „wygaszaniu” polskiej energetyki jest Piotr Naimski.

 

Fragment rozdziału autorstwa Piotra Naimskiego:

 

Historia trwających już blisko 25 lat prób uniezależnienia Polski od rosyjskiego monopolu dostaw surowców energetycznych to polityczny, gospodarczy i ludzki thriller. Niestety ciągle nie ma szczęśliwego finału. […] Jest oburzające, że przez 25 lat Polska nie może doczekać się zapewnienia podstawowych warunków bezpieczeństwa energetycznego. Uzależnienie od dostaw rosyjskiego gazu utrzymuje się, a co więcej, grozi nam, że pod presją dyktatu Unii Europejskiej Polska będzie zmuszana do rezygnacji z własnego węgla, jako podstawowego surowca energetycznego. Na to nie może być zgody. Pozbawienie kraju suwerenności w dostawach energii będzie skutkowało trwałym niedorozwojem gospodarczym i w konsekwencji – „wygaszaniem” naszej niepodległości.

 

Wygaszanie Polski – informacja redakcyjna

Tutaj fragment artykułu Piotra Naimskiego „Energia i niepodległość” z książki „Wygaszanie Polski”

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Publikacje wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski w gronie autorów „Wygaszania Polski” została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.