Piotr Naimski uhonorowany Nagrodą im. Ignacego Łukasiewicza

Piotr Naimski, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, został uhonorowany przez Politechnikę Rzeszowską i Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza Nagrodą im. Ignacego Łukasiewicza w kategorii bezpieczeństwo energetyczne za projekt dywersyfikacji źródeł dostaw gazu ziemnego do Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Naimski podkreślił:

Projekt, który Państwo docenili, czyli Baltic Pipe, jest nienowy. Narodził się wiosną 1992 roku. Kilka razy próbowaliśmy tę wizję zrealizować. Czasem było bardzo blisko, ale się nie udało. Dzisiaj jesteśmy o krok od sukcesu.

Mamy poparcie Unii Europejskiej. Projekt znajduje się na liście strategicznej. Jest traktowany jako europejski, co jest ważne dla naszych partnerów w Kopenhadze, Oslo i innych stolicach, które są konsultowane w związku z tym projektem. Łatwo policzyć, że pierwsza rura będzie zatopiona w 2020 roku.

– W porównaniu z innymi projektami z przeszłości ten jest najbardziej dojrzały. Mamy zespół ludzi, którzy to robią i wierzą w sukces projektu. Nagroda Łukasiewicza pozostanie w depozycie. To nie jest nagroda dla mnie, ale dla mojego zespołu. Wystawimy ją na widok publiczny, kiedy projekt powstanie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. nr 1 i 3: Arkadiusz Surowiec

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski uhonorowany Nagrodą im. Ignacego Łukasiewicza została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.