Piotr Naimski na uroczystości w rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r.

Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, poseł, uczestniczył w uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Polaków Ofiar Ataku na World Trade Center w Parku Skaryszewskim im. Ignacego Paderewskiego, zorganizowanej w rocznicę zamachów z 11 września 2001 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W swoim wystąpieniu podkreślił:

 

Patrzyliśmy z niedowierzaniem na płonące i walące się wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Atak na Stany Zjednoczone skutkował śmiercią prawie 3 tys. osób, w tym Polaków, których upamiętniliśmy tutaj w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Ten atak spowodował, że więzi sojusznicze, które przecież są formalne między naszymi krajami, bo Sojusz Północnoatlantycki o  tym mówi, znalazły swoje potwierdzenie w praktyce. Stany Zjednoczone odwołały się do odpowiednich artykułów traktatu i sojusznicy stanęli u boku zaatakowanego kraju. Polska była wśród nich. Tamto tragiczne wydarzenie skutkowało i skutkuje do dzisiaj tym, że terroryzm jest wśród wrogów naszej cywilizacji, wśród wrogów Zachodu. Jest jedną z najważniejszych kwestii, które musimy rozwiązać. I rozwiązujemy ją razem, współpraca w tej dziedzinie jest kontynuowana. A to jest praktyczny sposób, byśmy upamiętnili niewinne ofiary tamtego 11 września. Cześć ich pamięci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Historia i tradycja, Nasza Warszawa, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski na uroczystości w rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.