Najważniejsza jest decyzja o ustanowieniu stałego dialogu w dziedzinie energii pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Piotr Naimski, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, ocenił spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa z punktu widzenia sprawy bezpieczeństwa energetycznego. Za najważniejszą uznał decyzję o ustanowieniu stałego dialogu w dziedzinie energii pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Zauważył, że Donald Trump mówił o konieczności współpracy w dziedzinie różnicowania kierunków dostaw energii, w tym kierunków dostaw gazu. To kwestia dla nas bardzo ważna – dodał Piotr Naimski. – Z kolei w deklaracji, która została podpisana przez prezydentów, zawarte jest stwierdzenie, że Nord Stream 2 to jest działanie przeciwko bezpieczeństwu Polski i Środkowej Europy, a USA w tej sprawie podkreślają – podobnie jak Polska – swoje stanowisko.

Piotr Naimski nawiązał również do swojej wizyty na Słowacji: Byłem dzisiaj w Velkich Kapuszanach […], gdzie uroczyście w obecności premiera Słowacji Petera Pellegriniego została rozpoczęta budowa interkonektora polsko-słowackiego, który jest częścią Korytarza Północ – Południe od Morza Północnego, przez Danię, pod Bałtykiem, Polskę, Słowację i dalej na Południe. My w praktyce realizujemy, to co politycznie jest dyskutowane czy to w Bukareszcie na poziomie Trójmorza, czy w Waszyngtonie między prezydentem Donaldem Trumpem a prezydentem Andrzejem Dudą.

Wypowiedzi Piotra Naimskiego przywołuje portal BiznesAlert

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Najważniejsza jest decyzja o ustanowieniu stałego dialogu w dziedzinie energii pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.