Konkret dla Warszawy. Zakończenie pod nadzorem Piotra Naimskiego budowy gazociągu prowadzącego do Elektrociepłowni Żerań

Właśnie zakończyła się budowa gazociągu prowadzącego do Elektrociepłowni Żerań, realizowana przez spółkę Gaz-System pod nadzorem Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Gazociąg zasili budowany tam nowy blok gazowo-parowy o mocy 500 MW.

 

Jak podkreśla minister Piotr Naimski:

 

➡️ Przestawienie Elektrociepłowni Żerań z paliwa węglowego na gaz ziemny to wyjście naprzeciw oczekiwaniom warszawiaków w kwestii działań na rzecz czystszego powietrza w stolicy.
➡️ To ważna inwestycja. Ciepło dla Warszawy będzie produkowane i przesyłane w sposób bardziej efektywny i czystszy niż do tej pory. To będzie jedna z najnowocześniejszych instalacji tego typu.
➡️ Rozwój aglomeracji warszawskiej powoduje wzrost zapotrzebowania na ciepło i prąd. Dzięki realizowanej polityce inwestowania w sieć przesyłową gazu ziemnego rząd polski stwarza możliwości produkcji energii z tego niskoemisyjnego surowca.
➡️ Gazociąg do Elektrociepłowni Żerań przechodził przez różne obszary. Jego budowa pokazała, że Gaz-System wykorzystuje najnowocześniejsze technologie układania gazociągów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Nasza Warszawa wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Konkret dla Warszawy. Zakończenie pod nadzorem Piotra Naimskiego budowy gazociągu prowadzącego do Elektrociepłowni Żerań została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.