Jesteśmy rządem, który spełnił obietnice. Wywiad Piotra Naimskiego dla dziennika „Rzeczpospolita”

Jesteśmy rządem, który spełnił obietnice. Akurat w Warszawie realizowana jest jedna z ważnych inwestycji energetycznych. W zasadzie od nowa budowana jest elektrociepłownia na Żeraniu. Elektrociepłownia będzie przestawiona na gaz. Spółka Gaz-System, którą nadzoruję, zbudowała już gazociąg, który doprowadzi gaz do Nowego Żerania. To bezpośrednia korzyść dla miasta, ale niejedyna z nowych zastosowań paliwa gazowego. Część autobusów w Warszawie jest napędzanych gazem sprężonym CMG albo gazem skroplonym LNG, tym, który sprowadzamy do Świnoujściapowiedział Piotr Naimski w wywiadzie udzielonym redaktorowi Michałowi Kolance, opublikowanym w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”.

 

Minister ocenił ostatnią wizytę w Polsce wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Michaela Pence’a, a także zrelacjonował przebieg rozmów w ramach polsko-amerykańskiego dialogu strategicznego. Prowadzi go z ramienia naszego kraju z amerykańskim sekretarzem energii Rickiem Perrym. Przybliżył jeszcze najważniejsze punkty programu Prawa i Sprawiedliwości w dziedzinie energetyki.

Odniósł się również do swojego startu w zbliżających się wyborach z czwartego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Powiedział coś na temat swojej młodości i działalności opozycyjnej w okresie PRL:

 

Mieszkam w Warszawie, moja rodzina mieszka tu od dziesięciu pokoleń. W XIX w. moi przodkowie byli właścicielami browaru przy pl. Trzech Krzyży, a parafia św. Aleksandra była miejscem wielu chrztów, ślubów, żałobnych mszy świętych w naszej rodzinie. To dla mnie o tyle symboliczne, że niedaleko tego miejsca mam swoje biuro, z niego nadzoruję inwestycje ważne dla polskiej energetyki i naszego bezpieczeństwa energetycznego.

 

Wychowałem się na Starym Mokotowie. Mieszkałem przy Wołoskiej. Przy Wiktorskiej 73 chodziłem do szkoły podstawowej nr 191. Stąd niedaleko już do mojego Liceum im. Tadeusza Reytana. Byłem drużynowym i komendantem „Czarnej Jedynki” – 1 Warszawskiej Drużyny Harcerzy. Zostałem wyrzucony z ZHP przez upartyjnione władze po założeniu Komitetu Obrony Robotników w 1976 r. Jednak nikt nie mógł mi odebrać harcerskiego krzyża. Warszawa to jest naturalne dla mnie miejsce. Tu są korzenie całej mojej działalności publicznej.

 

Zachęcamy do lektury całego wywiadu

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Jesteśmy rządem, który spełnił obietnice. Wywiad Piotra Naimskiego dla dziennika „Rzeczpospolita” została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.