Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych wezwała rządy państw europejskich do sprzeciwienia się budowie gazociągu Nord Stream 2

Jak podkreśla Radio Maryja,

Izba Reprezentantów amerykańskiego kongresu wezwała rządy państw europejskich do sprzeciwienia się budowie gazociągu Nord Stream 2. Kongresmeni przyjęli w tej sprawie niewiążącą rezolucję. Opowiedzieli się też za nałożeniem przez Stany Zjednoczone sankcji w związku z tą inwestycją.  Dokument głosi, że Nord Stream 2 to drastyczny krok wstecz dla europejskiego bezpieczeństwa energetycznego i interesów Stanów Zjednoczonych.

Według Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, to sygnał, że amerykańscy politycy są bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje między Rosją a Niemcami w relacjach gospodarczych i politycznych. Dalej Piotr Naimski stwierdził:

Wiemy o tym, że administracja amerykańska jest przeciwna tej inwestycji. My w Polsce też uważamy, że budowa gazociągu rosyjsko-niemieckiego stanowi uderzenie w interesy europejskie, w solidarność europejską, ale także i w Polskie interesy – interesy naszego regionu. Wsparcie ze strony amerykańskich polityków w użyciu tej deklaracji jest oczywiście bardzo pożądane, tylko trzeba brać pod uwagę także i to, że to nie jest wiążące. To jest wskazówka polityczna dotycząca w szczególności nastrojów wśród parlamentarzystów amerykańskich, ale decyzje są po stronie Białego Domu – po stronie prezydenta Trumpa.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych wezwała rządy państw europejskich do sprzeciwienia się budowie gazociągu Nord Stream 2 została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.