Piotr Naimski: Rosjanie czują się coraz bardziej zaniepokojeni, czyli podążamy w dobrym kierunku

Dochodzą do nas komentarze, publiczne z Moskwy, z mediów rosyjskich, takie czasem prześmiewcze, ironiczne, wątpiące, czy nam się uda [uniezależnić od rosyjskiego gazu]. Są coraz częstsze. Czyli podążamy w dobrym kierunku. Rosjanie czują się coraz bardziej zaniepokojeni – podkreślił minister Piotr Naimski, który w rządzie Prawa i Sprawiedliwości odpowiada za strategię energetyczną.  Zajmuję się budową Baltic Pipe – gazociągu z Norwegii przez Danię i pod Bałtykiem do Polski, a także rozbudową Terminala LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – kontynuował. – Potrzebuję jeszcze 3 lat na dokończenie tych projektów.

Piotr Naimski kandyduje w wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie – nr 4.

Dalej odpowiedział na pytanie dotyczące programu energetyki jądrowej: Przewidujemy, że w ciągu najbliższych 20 lat zbudujemy 6 reaktorów. Musimy mieć taki program, jeśli chcemy utrzymać węgiel. Powstaną także elektrownie wiatrowe na morzu.

Zachęcamy do obejrzenia całej wypowiedzi:

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Rosjanie czują się coraz bardziej zaniepokojeni, czyli podążamy w dobrym kierunku została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.