Piotr Naimski o obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, strategicznej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju

Piotr Naimski był gościem Radia Gdańsk i redaktora Piotra Kubiaka.

W swoich wypowiedziach nie tylko odniósł się do obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale również opisał prowadzony przez siebie z ramienia rządu polsko-amerykański strategiczny dialog w dziedzinie energii i realizowane obecnie inwestycje, które w 2022 r. umożliwią Polsce uniezależnienie się od rosyjskiego gazu.

 

Oto wyciąg z najważniejszych fragmentów rozmowy:

* Uroczystość w Warszawie 1 września pokazała całemu światu, gdzie leży prawda.

* Niemiecki prezydent Frank-Walter Steinmeier powiedział prosto i jasno, że to Niemcy napadli na  Polskę 1 września 1939 r. i rozpętali II wojnę światową, a dziesiątki milionów ofiar to jest wina niemiecka.

* Dalej czekamy na słowa Rosjanina, który stanie na pl. Piłsudskiego w Warszawie i powie: „Napadaliśmy, my Rosjanie, na Polskę 17 września 1939 r. i za to przepraszam”.

* Rozwijamy bardzo bliskie stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. Z ramienia naszego rządu prowadzę polsko-amerykański strategiczny dialog energetyczny. Znajdujemy zrozumienie i mamy wspólne interesy.

* Inwestycja Baltic Pipe jest prowadzona bardzo skrupulatnie według założonego harmonogramu, dosłownie co do tygodnia.

* Nord Stream 2 to projekt rosyjsko-niemiecki, który podważa solidarność sojuszniczą w Europie. Jest sprzeczny z interesami Polski i innych krajów środkowo-europejskich.

 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Historia i tradycja, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski o obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, strategicznej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.