Piotr Naimski: Krzyż Harcerski to jest także moja tradycja, tradycja „Czarnej Jedynki” w Warszawie

Piotr Naimski wziął udział w uroczystości pod tablicą upamiętniającą gen. Józefa Hallera. W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił:

Józef Haller jest jednym z dwóch często zapominanych twórców polskiej siły zbrojnej podczas I wojny światowej, a potem walczących o polskie granice i Polskę. Drugim był gen. Józef Dowbor Muśnicki. Obok Józefa Piłsudskiego tworzyli polską armię. Błękitna Armia składała się z ochotników, w dużej mierze z ochotników z Ameryki Północnej, Stanów Zjednoczonych i Kanady. To byli młodzi ludzie, którzy masowo zgłosili się do szeregów tworzonej armii polskiej, wzywani przez Polaków, zabiegających tam o to, ale przede wszystkim przez Ignacego Paderewskiego. I trzecia rzecz. Józef Haller był jednym z twórców polskiego skautingu. Był jednym z twórców Krzyża Harcerskiego. Ja mam Krzyż Harcerski, to jest także moja tradycja, tradycja „Czarnej Jedynki” w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Historia i tradycja, Nasza Warszawa wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Krzyż Harcerski to jest także moja tradycja, tradycja „Czarnej Jedynki” w Warszawie została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.