Galilejczyku, zwyciężyłeś! Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego przypominamy przemówienie Piotra Naimskiego, wygłoszone na konferencji „Ronald Reagan & John Paul II. The Partnership that Changed the World” w Waszyngtonie 26 września 2018 r.

[Jan Paweł II powiedział:] „Nie lękajcie się”. Nie lękajcie się wolnej myśli, idei, nie lękajcie się zawierzenia Bogu losu swoich narodów, nie lękajcie się przeciwności i bądźcie roztropni.

Prawda, że proste? […]

[W 1979 r., podczas pielgrzymki do Polski] Mówił do wszystkich naraz, a my czuliśmy, że mówi też do każdego z nas z osobna. Obracał w niebyt dziesięciolecia wysiłków komunistów, którzy swoją władzę opierali na strachu i rozbijaniu poczucia narodowej wspólnoty. Mówił też o odpowiedzialności. Nas wszystkich za nas wszystkich. Mówił o Bogu. I my w odpowiedzi śpiewaliśmy milionami głosów „My chcemy Boga…”. Przywracał podstawy istnienia polskiego narodu. Zakorzenienie w chrześcijaństwie i rzymskim republikanizmie.

Cały tekst do przeczytania tutaj

W kategorii: Aktualności, Historia i tradycja wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Galilejczyku, zwyciężyłeś! Setna rocznica urodzin Jana Pawła II została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.