Nie zwalniamy tempa. Mamy już pozwolenie na budowę trzeciego zbiornika w gazoporcie w Świnoujściu

11 lutego 2021 r. wojewoda zachodniopomorski wydał spółce Polskie LNG – Grupa Kapitałowa Gaz-System decyzję o pozwoleniu na budowę nowego zbiornika skroplonego gazu ziemnego o pojemności 180 tysięcy metrów sześciennych. Zwiększy on możliwości handlowe terminala LNG w Świnoujściu oraz poprawi elastyczność pracy całej instalacji.

Więcej w komunikacie Gaz-Systemu

Rozbudowa Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu stanowi element większego planu inwestycyjnego Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM, tzw. Bramy Północnej, w ramach której polski system gazowy ma zostać przygotowany do odwrócenia kierunku zasilania z relacji wschód-zachód, na kierunek północny. W skład Bramy wchodzą również projekty: Baltic Pipe oraz Korytarz Północ-Południe, a także szereg inwestycji towarzyszących. Powstanie Bramy Północnej jest nierozerwalnie powiązane z Programem Rozbudowy – ich łączna realizacja pozwoli na znaczny wzrost bezpieczeństwa i niezależności energetycznej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Nie zwalniamy tempa. Mamy już pozwolenie na budowę trzeciego zbiornika w gazoporcie w Świnoujściu została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.