Zakończenie budowy stacji elektroenergetycznej w Chomranicach w powiecie nowosądeckim

Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie zakończył budowę stacji 110/15 kV wraz z linią zasilającą 110 kV w miejscowości Chomranice w powiecie nowosądeckim.

W liście do uczestników uroczystości otwarcia stacji Piotr Naimski podkreślił:

Bardzo się cieszę, że ta ważna, ale i trudna inwestycja została zrealizowana, i jako część Krajowego Systemu Elektroenergetycznego będzie od dzisiaj przyczyniać się do poprawy niezawodności dostaw prądu w regionie Nowego Sącza i Limanowej.

Jako poseł wybrany w tym regionie, a jednocześnie członek rządu odpowiedzialny za infrastrukturę energetyczną w Polsce, jestem szczególnie zadowolony, że poprzez takie i wiele innych inwestycji, w obszarze przez wiele lat zaniedbanym, realizowane jest jedno z głównych założeń strategicznych polskiego rządu: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz pewności dostaw energii elektrycznej. Zadanie to realizujemy zarówno poprzez duże strategiczne inwestycje, jak budowa nowych elektrowni i sieci przesyłowych wysokich napięć, jak i takie jak tutaj, w Chomranicach, z myślą o bezpieczeństwie i komforcie życia mieszkańców.

Jak informuje spółka Tauron: Stacja GPZ Chomranice jest ważnym elementem programu poprawy niezawodności sieci na terenie powiatów Limanowskiego i Nowosądeckiego. Obszar ten przy obecnym układzie sieci elektroenergetycznej jest wyzwaniem dla energetyków, gdyż wichury i opady śniegu szczególnie wczesną jesienią i późną wiosną powodują większą awaryjność sieci. Stacja umożliwi między innymi skrócenie długości istniejących ciągów sieci średniego napięcia, takich jak na przykład linia 15 kV relacji Naściszowska – Rożnów, która zostanie skrócona z obecnych 40 km do 15 km. Zmniejszy to znacząco jej awaryjność.

 

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Okręg Sądecko-Podhalański wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Zakończenie budowy stacji elektroenergetycznej w Chomranicach w powiecie nowosądeckim została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.