Węgry z Polską

Piotr Naimski

Sekretarz stanu

Kancelaria Rady Ministrów

Przewodniczący Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej

 

 

 

Szanowny Panie Ministrze!

W imieniu Rządu Węgier poniższą deklarację wydałem za pośrednictwem Węgierskiej Agencji Telegraficznej MTI. Pragnę zapewnić Pana i Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, iż w przyszłości także mamy zamiar stanąć przy [boku] Polski na forum Unii Europejskiej.

 

Decyzja Parlamentu Europejskiego o zainicjowaniu procedury zmierzającej do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu UE to wstyd i skandal – powiedział w środę Węgierskiej Agencji Telegraficznej MTI wicepremier Węgier Zsolt Semjén w imieniu rządu. Semjén zapewnił, że rząd Węgier stoi u boku Polski i nie może być mowy o przyjęciu takiej decyzji. Na pytanie, czy może to oznaczać, że Węgry skorzystają z prawa weta, odparł: „Tak”.

Parlament Europejski przyjął w środkę ostrą rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. Europosłowie zainicjowali też rezolucją własną procedurę zmierzającą do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu UE. Za przyjęciem dokumentu głosowało 438 eurodeputowanych, 152 było przeciw, 71 wstrzymało się od głosu.

MTI, 15 listopada 2017, środa, 16.38.

 

Budapest, 17.11.2017.

Łączę szczere wyrazy przyjaźni i szacunku,

Zsolt Semjén

Wicepremier

 

W kategorii: Aktualności, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Węgry z Polską została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.