Uzależnienie od dostaw energii oznacza utratę suwerenności. Piotr Naimski w telewizji Republika

Piotr Naimski był gościem programu telewizji Republika „Prosto w oczy”. Zaczął od wypowiedzi na temat górnictwa węgla kamiennego. Znajduje się ono w dramatycznej sytuacji, a rząd jedynie pozoruje działania. W Prawie i Sprawiedliwości patrzymy z dużym niepokojem na to, co się dzieje – podkreślił poseł. Zarządy spółek podejmują obecnie starania, aby zdobyć środki na wypłaty pensji dla górników na najbliższe miesiące. Przygotowywane przez PiS plany, mające uzdrowić polskie kopalnie, są wariantowe, ponieważ opozycja – z braku dostępu do informacji – nie dysponuje pełną wiedzą.

naimski

W dalszej części rozmowy Piotr Naimski stwierdził, że do przeciwników węgla w Unii Europejskiej należą Niemcy i przedstawiciele wielkiego biznesu, który zainwestował w tzw. OZE i obecnie oczekuje zwrotu kapitału. Nie ma powodu – kontynuował – abyśmy odstąpili od energetyki opartej na naszym rodzimym surowcu.

Zdaniem posła nie możemy dopuścić do uzależnienia naszego kraju od dostaw energii z zewnątrz. Spowodowałoby to bowiem utratę suwerenności energetycznej i – w konsekwencji – politycznej.

Obejrzyj program „Prosto w oczy” z udziałem Piotra Naimskiego

Przeczytaj wypowiedzi Piotra Naimskiego

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Uzależnienie od dostaw energii oznacza utratę suwerenności. Piotr Naimski w telewizji Republika została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.