Unijno-amerykańskie forum energetyczne w Brukseli z udziałem Piotra Naimskiego

Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, uczestniczył w Brukseli w 1st Hihg – Level Businnes to Bussinnes Energy Forum. Wziął udział w panelu „Natural gas infrastructure developments to suport LNG supplies”.

Podkreślił, że w Polsce zdecydowaliśmy o budowie pływającego terminala do odbioru LNG w Gdańsku, który da możliwość sprowadzenia 4 mld m sześc. gazu. Dzięki systemowi przesyłowemu surowiec będzie mógł płynąć dalej do naszych sąsiadów. Według wypowiedzi Piotra Naimskiego potrzebujemy Korytarza Północ-Południe. Obecnie budowany jest interkonektor Polska-Słowacja o przepustowości 5 mld m sześc. rocznie. Zostanie on ukończony w 2021 r. Gdyby Węgrzy zdecydowali się wykorzystywać posiadany interkonektor ze Słowacją, mieliby realną możliwość dywersyfikacji, co zwiększyłoby bezpieczeństwo energetyczne Węgier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Unijno-amerykańskie forum energetyczne w Brukseli z udziałem Piotra Naimskiego została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.