Umowa Polskich Sieci Elektroenergetycznych z izraelskim operatorem systemu przesyłowego i dystrybucyjnego Israel Electric Corporation Limited

Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz izraelski operator systemu przesyłowego i dystrybucyjnego Israel Electric Corporation Limited podpisali 29 stycznia w Hajfie porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa w sektorze energetycznym.
PSE to spółka Skarbu Państwa podlegająca pełnomocnikowi rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, którym jest Piotr Naimski.

Według informacji podanych do wiadomości publicznej: Na mocy porozumienia, strony zobowiązały się do wzajemnej pomocy w zakresie walki z cyberzagrożeniami, wymiany doświadczeń z zakresu cyberbezpieczeństwa. Przewidziane jest też wspólne przeprowadzanie badań związanych z tą tematyką i dzielenie się wiedzą o bieżących zagrożeniach oraz podejmowanie innych działań w walce z cyberprzestępcami. Celem współpracy ma być stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa cybernetycznego obu przedsiębiorstw, szczególnie w zakresie szybkiego wykrywania zagrożeń i skutecznej walki z nimi. Ważnym elementem ma być również wymiana informacji o zagrożeniach i podatnościach na ataki cybernetyczne, a także realizacja wspólnych projektów oraz opracowywanie scenariuszy przeciwdziałania występowaniu sytuacji krytycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na stronie internetowej Polskich Sieci Elektroenergetycznych

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Umowa Polskich Sieci Elektroenergetycznych z izraelskim operatorem systemu przesyłowego i dystrybucyjnego Israel Electric Corporation Limited została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.