Udział Piotra Naimskiego w senackiej debacie towarzyszącej rozpatrzeniu ustawy o ratyfikacji umowy między Polską a Danią ws. projektu Baltic Pipe

Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, uczestniczył w senackiej debacie towarzyszącej rozpatrzeniu ustawy o ratyfikacji umowy między Polską a Danią ws. projektu Baltic Pipe. Według jego wypowiedzi:

* W 2022 r. kończy się długoterminowy kontrakt na gaz z Rosją, którego nie będziemy przedłużali.

* Zapotrzebowanie Polski zaspokoją: Baltic Pipe (10 mld m3 gazu) + gazoport w Świnoujściu (7,5 mld m3) + krajowa produkcja (4,5 mld m3).

* Budujemy interkonektory, co umożliwi dostarczanie surowca naszym sąsiadom. „To w zasadzie prowadzi nas to do decyzji, która już jest podjęta, że w dalszej perspektywie będziemy budowali pływający terminal do odbioru skroplonego gazu w Gdańsku”.

O debacie informuje portal wnp.pl

(Uwaga! W przywołanym tekście pojawia się błędna data zakończenia budowy Baltic Pipe: 2023, zamiast: 2022).

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Udział Piotra Naimskiego w senackiej debacie towarzyszącej rozpatrzeniu ustawy o ratyfikacji umowy między Polską a Danią ws. projektu Baltic Pipe została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.