To wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie… Minister Piotr Naimski uhonorowany Nagrodą Prometejską im. śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Pan minister Piotr Naimski został uznany przez kapitułę właśnie za tę osobę, która powinna być w tym roku wyróżniona Nagrodą Prometejską im. śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w kategorii „Rozwój Regionu”.

Naukowiec, wykładowca akademicki, działacz opozycji antykomunistycznej.

Polityk, który w III RP niestrudzenie walczy i działa na rzecz niepodległości i bezpieczeństwa Polski.

Patriota, człowiek, który pochodzi z rodziny o niezwykle silnych, patriotycznych tradycjach – rozpoczęła w laudacji na cześć laureata redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo” Katarzyna Gójska.

Mogłem pracować blisko prezydenta Lecha Kaczyńskiego i to był ogromny przywilej – podkreślił Piotr Naimski po odebraniu nagrody.

Piotr Naimski

Ur. w 1951 r. w Warszawie.
Dr biochemii, wykładowca akademicki.
Komendant 1 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. Romualda Traugutta – „Czarnej Jedynki”.
Działacz opozycji niepodległościowej w PRL, współzałożyciel w 1976 r. Komitetu Obrony Robotników.
W 1992 r. szef Urzędu Ochrony Państwa w rządzie Jana Olszewskiego.
1999-2001: doradca premiera ds. bezpieczeństwa energetycznego.
2005-2007: wiceminister gospodarki i pełnomocnik rządu odpowiedzialny za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych.

2008-2010: doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

2011-2015 i 2015-2019: poseł na Sejm RP.

Od 2015 r. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

To wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie…Minister Piotr Naimski laureatem Nagrody Prometejskiej im. Prezydenta…

Opublikowany przez Piotr Naimski Czwartek, 4 czerwca 2020

Zostały nam jeszcze dwa lata z kawałkiem do zakończenia naszych wielkich, strategicznych projektów. Dzisiaj jesteśmy w sytuacji, w której mamy już wszystko: decyzje dotyczące tych strategicznych projektów energetycznych i pieniądze na nie, wykonawców oraz wsparcie, zarówno ze strony partnerów w Europie, jak również Stanów Zjednoczonych.

Nagroda trafia do mnie, ale też do b. sekretarza energii Stanów Zjednoczonych Ricka Perry’ego. To z nim podpisaliśmy dokument, który rozpoczął współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego między Polską i Stanami Zjednoczonymi

Wspólnie pracowaliśmy, by Polska stała się jeszcze bardziej niezależnym krajem, zwłaszcza w dziedzinie energetyki. Widać, że Polska to kraj, gdzie wyrazem zaangażowania przywódców jest zapewnienie Polakom wielu źródeł energii – powiedział Rick Perry, b. sekretarz energii Stanów Zjednoczonych.

– Myślę, że Polacy nie powinni spodziewać się niczego innego, jak wielkości dla swojego narodu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na sąsiadów, którzy nie są najlepsi, zwłaszcza na Wschodzie. To właśnie powód, dla którego Polska musi zachować niezależność, by móc przeciwstawić się i kontrolować swoją własną przyszłość.

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami Ricka Perry’ego

Zachęcamy do obejrzenia gali:

oraz lektury relacji z tego wydarzenia

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Historia i tradycja wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania To wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie… Minister Piotr Naimski uhonorowany Nagrodą Prometejską im. śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.