Przełamaliśmy niemożność. Wywiad z Piotrem Naimskim w tygodniku „Sieci”

Sprawy, które miały trwać trzy miesiące, trwają trzy dni. Udało nam się przełamać tę niemożność, imposybilizm. Po prostu trzeba chcieć!podkreślił Piotr Naimski w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” Piotr Naimski, sekretarz stanu w kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, poseł, ocenił wizytę w Polsce amerykańskiego prezydenta Michaela Pence’a. Opowiedział o strategicznym dialogu energetycznym ze Stanami Zjednoczonymi, który prowadzi w imieniu Polski. Odniósł się również do nieprawdziwych informacji, jakoby gaz amerykański był droższy od rosyjskiego: Zarząd PGNiG nie może powiedzieć publicznie wszystkiego, ale kontrakty na dostawy LNG są bardziej korzystne cenowo o 20-30 procent od gazu z Rosji. Przypomniał, że kontrakt z Gazpromem wygasa pod koniec 2022 r. Nie będziemy przedłużali tego kontraktu. Od jesieni 2022 r. będziemy w pełni pokrywali całość polskiego zapotrzebowania na gaz z importu z północy. Sprawę rozwiążą rozbudowany gazociąg w Świnoujściu i gazociąg Baltic Pipe z Norwegii, który będzie gotowy w październiku 2022 r. Minister zaznaczył jeszcze, że Polska jest obecnie wielkim placem budowy: na terenie całego kraju budowane są nowe gazociągi.

Minister zakończył słowami: Obóz niepodległościowo-patriotyczny doszedł do głosu w pełni dopiero cztery lata temu. Teraz potrzeba nam wszystkim dobrej kontynuacji.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Przełamaliśmy niemożność. Wywiad z Piotrem Naimskim w tygodniku „Sieci” została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.