Premier Mateusz Morawiecki: Idziemy w kierunku niezależności, suwerenności energetycznej i na pewno nie będziemy potrzebowali gazu, który będzie nas uzależniał w jakikolwiek sposób od Rosji i Gazpromu

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji „Nowy rozdział w poszukiwaniach i wydobyciu gazu ziemnego na Podkarpaciu”, zorganizowanej w Kramarzówce.

Powiedział m.in.:
* Idziemy w kierunku niezależności, suwerenności energetycznej i na pewno nie będziemy potrzebowali gazu, który będzie nas uzależniał w jakikolwiek sposób od Rosji i Gazpromu. Chcę to z całą mocą podkreślić.

* Są różne portale, niepolskie portale, które tak a nie inaczej interpretują [wypowiedź] ministra spraw zagranicznych. My opieramy się o nasz gaz, o terminal LNG i o gazociąg do Norwegii.

* Zbudujemy gazociąg Baltic Pipe. Jesteśmy w bardzo zaawansowanych rozmowach z Duńczykami i Norwegami. Negocjacje przebiegają bardzo dobrze. Są jeszcze pewne drobne kwestie do wyjaśnienia i je wyjaśniamy. Wszystko jest na dobrej drodze.

*  Ponadto są prowadzone prace dotyczące powiększenia zdolności terminalu gazowego w Świnoujściu z 5 mld m3 do 7,5 mld.

 

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego

Tutaj znajdziecie Państwo informacje o wizycie premiera w Kramarzówce.

Omówienie wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego:

* wpolityce.pl: Premier nie ma wątpliwości: „Idziemy w kierunku niezależności energetycznej i na pewno nie będziemy potrzebowali gazu od Rosji”

* niezależna.pl: Ważne słowa premiera: Idziemy w kierunku niezależności gazowej, który nas uniezależni od Gazpromu i Rosji

* polskieradio24.pl: Mateusz Morawiecki: idziemy w kierunku niezależności energetycznej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Premier Mateusz Morawiecki: Idziemy w kierunku niezależności, suwerenności energetycznej i na pewno nie będziemy potrzebowali gazu, który będzie nas uzależniał w jakikolwiek sposób od Rosji i Gazpromu została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.