POROZUMIENIE DLA POLONII. EDMUND LEWANDOWSKI PRZEKAZUJE SWOJE GŁOSY POPARCIA PIOTROWI NAIMSKIEMU

W wyniku POROZUMIENIA DLA POLONII Edmund Lewandowski zrezygnował ze startu w wyborach i apeluje do Polonii o głosowanie na Piotra Naimskiego (nr 4 na liście PiS w Warszawie).

Piotr Naimski przejął program Edmunda Lewandowskiego.

 

POROZUMIENIE DLA POLONII

 

Od 6 do 9 września 2019 r. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przebywali kandydaci na posłów do Sejmu RP:

Piotr Naimski – sekretarz stanu w kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, poseł i kandydat na posła w wyborach 13 października (nr 4 na liście Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie),

Antoni Macierewicz – b. minister obrony narodowej, poseł i kandydat na posła w wyborach 13 października (nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim),

Edmund Lewandowski – członek zarządu Coalition of Polish Americans, Dyrektor Krajowy Wydziału Północnej Kalifornii Kongresu Polonii Amerykańskiej (były kandydat na posła na liście Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie).

 

Piotr Naimski, Antoni Macierewicz i Edmund Lewandowski spotkali się z Polonią i mediami polonijnymi w Chicago, Toronto i Nowym Jorku. Ich rozmowy z rodakami dotyczyły głównie sytuacji politycznej i geopolitycznej, bezpieczeństwa militarnego i energetycznego Polski, programu Prawa i Sprawiedliwości, jak również problemów szczególnie zajmujących Polaków mieszkających za granicą, w tym stanowiska rządu wobec mienia bezdziedzicznego.

 

Na spotkaniach zaanonsowane zostało POROZUMIENIE DLA POLONII, zawarte między Piotrem Naimskim a Edmundem Lewandowskim, który początkowo kandydował do Sejmu RP z warszawskiej listy PiS.

 

 

W wyniku POROZUMIENIA Edmund Lewandowski zrezygnował ze startu w wyborach i apeluje do Polonii o głosowanie na Piotra Naimskiego. Powodem takiego posunięcia jest przekonanie o konieczności skupienia głosów na kandydacie posiadającym większe szanse na wybór do Sejmu.

Piotr Naimski przejął program Edmunda Lewandowskiego i dziękując za poparcie obiecał zabiegać o:

 

  1. Ustanowienie odrębnego, jednomandatowego okręgu wyborczego do Senatu RP i umożliwienie reprezentacji posłów polonijnych w Sejmie RP.
  2. Trwałe zwiększenie liczby punktów wyborczych poza krajem.
  3. Przyjęcie korzystnych rozwiązań dla polskich emerytów mieszkających za granicą i tych powracających do Kraju.

 

Mówi także absolutne NIE dla roszczeń wobec mienia bezspadkowego w Polsce.

 

Apelujemy o głos poparcia dla programu Polonii i niezależności energetycznej Polski,

kandydat nr 4, lista Prawa i Sprawiedliwości.

Pozdrawiamy ciepło i serdecznie,

Edmund Lewandowski i Piotr Naimski

 

Zachęcamy do pobrania „Wyborczego GŁOSU” – wydanie przygotowane specjalnie z myślą o Polonii, tutaj

W kategorii: Aktualności, Silna Polska w Europie, Wybory 2019 wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania POROZUMIENIE DLA POLONII. EDMUND LEWANDOWSKI PRZEKAZUJE SWOJE GŁOSY POPARCIA PIOTROWI NAIMSKIEMU została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.