Podpisanie kluczowej umowy dla rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu!

Terminal  jest istotnym elementem strategii dywersyfikacji źródeł i kierunków dostaw gazu do Polski. Program jego rozbudowy jest komplementarny z innym projektem – gazociągiem Baltic Pipe, łączącym pokłady gazu w Norwegii z Polską. Razem pozwolą one na import surowca po konkurencyjnych cenach z nowych niezależnych źródeł dostaw, co umożliwi uniezależnienie się od monopolistycznego dostawcy ze wschodu – podkreślił minister Piotr Naimski podczas uroczystości podpisania umowy na dostawę dodatkowych regazyfikatorów SCV. Dzięki rozbudowie terminal LNG w Świnoujściu będzie mógł przyjmować 7,5 mld m3 gazu (obecnie to 5 mld m3 gazu).

Zawarcie kontraktu to jak dodał Piotr Naimski materialny dowód na to, że nasze inwestycje są prowadzone zgodnie z harmonogramami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do lektury oświadczenia prasowego:

 

Spółka Polskie LNG podpisała umowę z firmą Selas-Linde, która dostarczy regazyfikatory SCV – urządzenia niezbędne do realizacji Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu. Urządzenia SCV są sercem gazoportu, dzięki którym Terminal ma możliwość wysyłki gazu po regazyfikacji na poziomie 5 mld m3 gazu rocznie, a po rozbudowie zdolność ta zwiększy się do 7,5 mld m3.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Podpisanie kluczowej umowy dla rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu! została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.