Podpisane porozumienie umożliwi zaprojektowanie przyłącza gazowego na potrzeby Elektrowni Kozienice

Spółki ENEA Wytwarzanie i Gaz-System S.A. podpisały porozumienie na zaprojektowanie przyłączenia Elektrowni Kozienice do sieci przesyłowej Gaz-Systemu.

Polska skutecznie realizuje politykę dywersyfikacji źródeł dostaw gazu, która w sposób faktyczny buduje niezależność naszego kraju od monopolistycznych dostaw ze wschodu. Niezależność ta pozwala nam odpowiedzialnie podchodzić do transformacji energetycznej, ograniczać emisje w gospodarce i dbać o poprawę jakości powietrza. Przyłączenie do sieci gazowej elektrowni w Kozienicach – jednej z największych w kraju – będzie stanowić ważny krok w realizacji tej strategii – podkreślił Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Realizowana przez Gaz-System rozbudowa systemu przesyłowego ma na celu dostarczenie zwiększonych ilości gazu ziemnego na terenie całej Polski. Dzięki temu wzrosną możliwości przyłączenia do sieci zarówno zakładów przemysłowych, jak i odbiorców indywidualnych.

Zachęcamy do lektury komunikatu Gaz-Systemu

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Podpisane porozumienie umożliwi zaprojektowanie przyłącza gazowego na potrzeby Elektrowni Kozienice została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.