Piotr Naimski: Zachowanie Mazowieckiego było skandaliczne

Piotr Naimski w rozmowie z portalem Niezalezna.pl odniósł się do dokumentu (ujawnionego przez prof. Sławomira Cenckiewicza), z którego wynika, że w 1990 r. ówczesny premier Tadeusz Mazowiecki podczas wizyty w Londynie nie spotkał się z prezydentem Rzeczypospolitej na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, ponieważ uznał spotkanie z zachowaniem ceremoniału „wejścia prezydenta RP” za… „poniżające wobec prezydenta Jaruzelskiego, swojego rządu i państwa”.

Jak podkreślił Piotr Naimski:

Dokument ujawniony przez profesora Cenckiewicza świadczy o – nie waham się tego powiedzieć – skandalicznym zachowaniu premiera Tadeusza Mazowieckiego, który obraził prezydenta Rzeczypospolitej na uchodźstwie, pana Ryszarda Kaczorowskiego, stawiając jako argument, że nie może urazić generała Jaruzelskiego. To świadczy o absolutnym niezrozumieniu przez Tadeusza Mazowieckiego tego, czym był rząd Rzeczypospolitej na uchodźstwie, niezrozumieniu symbolicznej wartości, jaką była ciągłość historyczna państwa, przechowywana przez niepodległościową emigrację w Londynie. Świadczy również o tym, że duża część tej ekipy, która współtworzyła od tak zwanej strony społecznej rząd w roku 1989 i 1990 nie rozumiała tego, co ważne dla Polski.

W kategorii: Aktualności, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Zachowanie Mazowieckiego było skandaliczne została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.