Piotr Naimski z roboczą wizytą w Danii

Piotr Naimski, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, odbył rozmowy w duńskim Ministerstwie Energii i Klimatu.

Jak informuje Ambasada RP w Kopenhadze:

Polityka energetyczna, w tym budowa połączenia gazowego Polski ze złożami na Norweskim Szelfie Kontynentalnym były przedmiotem rozmów Min. P. Naimskiego w Kopenhadze.

W dniu 29 listopada br. z wizytą w Kopenhadze przebywał Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Sekretarz Stanu w KPRM pan Piotr Naimski, który spotkał się ze Stałym Sektretarzem w duńskim Ministerstwie Energii, Klimatu i Zasobów panem Thomasem Egebo.

Tematem rozmów były kwestie polityki energetycznej, tak w wymiarze bilateralnym, jak i w kontekście dyskusji na forum UE. Dużo uwagi poświęcono stanowi prac nad projektem gazociągu Baltic Pipe, który połączy Polskę poprzez terytorium Danii ze złożami gazu na szelfie norweskim.

 

„Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu polskiego i duńskiego inwestora prace nad projektem Baltic Pipe postępują zgodnie z harmonogramem. Zróżnicowanie kierunków dostaw gazu dla regionu Bałtyku, Polski, ale też szerzej całej Europy Środkowej to podstawowy warunek, który musi zostać spełniony, abyśmy mogli mówić o konkurencyjnym rynku gazu w naszej części świata” – podkreślał Min. P. Naimski w rozmowach ze swoim duńskim odpowiednikiem.

 

Informację w języku angielskim znajdziecie Państwo tutaj

 

 

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski z roboczą wizytą w Danii została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.