Piotr Naimski: w 2022 r. będzie już rozwiązany jeden z najważniejszych problemów, czyli uzależnienie Polski od monopolistycznych dostaw rosyjskiego gazu

W wypowiedzi dla Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza Piotr Naimski podkreślił:

 

Jeden z najważniejszych problemów, czyli uzależnienie Polski od monopolistycznych dostaw rosyjskiego gazu, będzie rozwiązany. To się stanie w 2022 roku, kiedy skończymy budowę gazociągu, który połączy Polskę ze źródłami gazu w Norwegii, na szelfie pod Morzem Bałtyckim. Rozbudujemy także gazoport w Świnoujściu, podjęliśmy decyzję o postawieniu – w dalszej przyszłości – w Gdańsku pływającego terminala LNG. To jest związane z rozwojem rynku gazu w Polsce – zużywamy coraz więcej tego surowca, będziemy go zużywali jeszcze więcej.

 

Piotr Naimski zaznaczył, że kiedy surowiec pochodził od rosyjskiego monopolisty, niemożliwe było w Polsce rozwijanie energetyki opartej na gazie.

W dalszej części rozmowy odniósł się do wykorzystania węgla, sprawy elektrowni jądrowej i współpracy Trójmorza w dziedzinie energetyki.

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi:

 

 

Tutaj możecie Państwo przeczytać cały zapis

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: w 2022 r. będzie już rozwiązany jeden z najważniejszych problemów, czyli uzależnienie Polski od monopolistycznych dostaw rosyjskiego gazu została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.