Piotr Naimski o Ameryce Ronalda Reagana i Donalda Trumpa

Miałem okazję i zaszczyt spotkać się z Ronaldem Reaganem w 1993 r. Ważyło się wtedy polskie członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim. Głos b. prezydenta był ciągle słuchany. Powiedział, że miejsce Polski jest w NATO. Pamiętam to, i stało się to faktem. Dzisiaj przy prezydenturze Donalda Trumpa sojusz ze Stanami Zjednoczonymi nabiera bardzo praktycznych wymiarów. Żołnierze amerykańscy są w Polsce, NATO wzmacnia swoją obecność na wschodniej flance. W dziedzinie energetycznej mamy już wiele porozumień. Ta współpraca da Polsce bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone powinny być w Europie, a jeżeli będą, to powinniśmy być ich bliskim sojusznikiem. Ameryka Ronalda Reagana wznowiła nadzieje Polaków na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Piotr Naimski o Ameryce Ronalda Reagana i Donalda Trumpa

Miałem okazję i zaszczyt spotkać się z Ronaldem Reaganem w 1993 r. Ważyło się wtedy polskie członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim. Głos b. prezydenta był ciągle słuchany. Powiedział, że miejsce Polski jest w NATO. Pamiętam to, i stało się to faktem. Dzisiaj za prezydentury Donalda Trumpa sojusz ze Stanami Zjednoczonymi nabiera bardzo praktycznych wymiarów. Żołnierze amerykańscy są w Polsce, NATO wzmacnia swoją obecność na wschodniej flance. W dziedzinie energetycznej mamy już wiele porozumień.Ta współpraca da Polsce bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone powinny być w Europie, a jeżeli będą, to powinniśmy być ich bliskim sojusznikiem.Ameryka Ronalda Reagana wznowiła nadzieje Polaków na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

Opublikowany przez Piotr Naimski Poniedziałek, 9 września 2019

W kategorii: Aktualności, Historia i tradycja, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski o Ameryce Ronalda Reagana i Donalda Trumpa została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.