Piotr Naimski i Antoni Macierewicz gośćmi GońcaTV w Toronto

Podczas wizyty w Kanadzie Piotr Naimski i Antoni Macierewicz  wzięli udział w programie GońcaTV w Toronto.

 

Antoni Macierewicz podkreślił:

Od tego, czy minister Piotr Naimski będzie posłem, zależy w olbrzymim stopniu polskie bezpieczeństwo energetyczne. Jego walka o bezpieczeństwo energetyczne Polski trwa od 1992 r. Walka o to, żeby wypchnąć Rosjan z dominacji energetycznej nad Polską. Żeby rozbić całą tę wielką mafię, gigantyczną strukturę, która miała uzależnić poprzez dostawy gazu i ropy nie tylko Polskę, ale i Europę Środkową, a nawet Zachodnią. Trzeba było nieprawdopodobnego wysiłku i uporu Piotra Naimskiego. Potrzebne są jeszcze 3-4 lata. Stąd wielka waga jego obecności w parlamencie.

 

Z kolei Piotr Naimski powiedział:

* Ukończenie projektów, które dadzą Polsce niezależność energetyczną, zajmie jeszcze 3 lata. Projekty są realizowane ze 100-procentową konsekwencją. Baltic Pipe powstaje zgodnie z harmonogramem co do tygodnia. Potrzebujemy na to jeszcze 3 lat, następnej kadencji. Kandyduję do sejmu z 4 miejsca na liście PiS w Warszawie.

 

 

* Polacy za granicą oddają głosy na listę w Warszawie. Ja jestem na 4 miejscu na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości.

* Kwestię okręgów polonijnych można podjąć i jestem gotów pracować nad tym. Można mówić o miejscu w senacie, o okręgu senackim, można mówić także o reprezentacji w sejmie. Zrobienie tego jest możliwe i mogłoby to być bardziej trafne niż zliczanie głosów w Warszawie, powodujące, że waga głosów oddanych za granicą jest dużo mniejsza.

* Dla powrotów Polaków decydujące jest to, co dzieje się na rynku pracy w Polsce. W ciągu ostatnich 4 lat zlikwidowaliśmy bezrobocie. Młodzi ludzie, którzy wyjeżdżali nie mogąc znaleźć pracy, w tej chwili znajdą ją.

* Sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest dla Polski i dla Europy strategiczny, natomiast nie ma żadnej możliwości, żeby rząd Prawa i Sprawiedliwości negocjował kwestie mienia bezspadkowego. Mienie bezspadkowe po prostu przechodzi w ręce państwa i dzieje się tak we wszystkich normalnych krajach. Wywodzi się to ze starych zasad prawnych jeszcze prawa rzymskiego. Tłumaczenie, że może być inaczej, to jest po prostu złamanie generalnych zasad. Nie ma takiej możliwości, żeby nasz rząd podjął jakieś negocjacje.

* Stany Zjednoczone potrzebują obecności w Europie, bo jest to w ich interesie. A my w regionie potrzebujemy obecności Stanów Zjednoczonych ze względów bezpieczeństwa. Wspólnota interesów stanowi dobrą podstawę do poszerzania współpracy.

* Nasza siła, siła polskiego państwa, musi być oparta na naszej pracy, musi wynikać z naszej decyzji. To my musimy zabiegać o to, żebyśmy mieli sprawną armię, która jest w stanie Polski bronić. To my musimy dbać o bezpieczeństwo energetyczne, rozwijać gospodarkę. To podstawa, do tego, żebyśmy czuli się sami bezpiecznie, ale też żebyśmy byli sojusznikiem, który jest doceniany i szanowany.

* W 2022 r. kończy się długoterminowy, skrajnie niekorzystny kontrakt z Gapromem, który uzależnia Polskę. W tymże roku będziemy mieli ukończone obecnie prowadzona inwestycje, w postaci Baltic Pipe i rozbudowanego gazoportu. Mogąc sprowadzić całość polskiego importu z północy, od różnych dostawców, ze Stanów Zjednoczonych, z Kataru, będziemy zupełnie niezależni, bezpieczni. Nie będziemy potrzebowali przedłużania kontraktu z Gazpromem.

* Prowadzę sformalizowane rozmowy z amerykańskim rządem dotyczące energii. W związku z tym bywam często po tej stronie Atlantyku.

W kategorii: Aktualności, Media, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski i Antoni Macierewicz gośćmi GońcaTV w Toronto została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.