Piotr Naimski: Gazociąg Polska-Ukraina wpłynie pozytywnie na powstanie konkurencyjnego rynku gazu w Europie Środkowej

Piotr Naimski rozmawiał z ukraińską agencją prasową Ukrinform na temat gazociągu Polska-Ukraina. Wypowiedzi przywołuje portal BiznesAlert:

– Obie strony skorzystają na inwestycji, niezależnie od tego, czy gaz będzie potrzebny Ukrainie czy to Polska, w momentach kryzysowych, będzie potrzebować importu od strony ukraińskiej. Dodatkowo połączenie wesprze powstanie konkurencyjnego rynku gazu w Europie Środkowej.

– Za pośrednictwem Polski możliwy jest obecnie import LNG z wykorzystaniem terminala w Świnoujściu. (Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zadeklarował ostatnio, że jego kraj jest zainteresowany dostawami LNG z Kataru). Nasze możliwości zwiększy projektowany gazociąg do Norwegii – Baltic Pipe.

– Mówimy o cywilizowanych dostawcach, którzy pomogą stworzyć w Polsce prawdziwy rynek. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować surowiec naszym sąsiadom, na przykład Ukrainie, która także potrzebuje realnego i normalnego rynku gazu.

– Gazociąg zgodnie z planami ma powstać na początku 2021 r.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Gazociąg Polska-Ukraina wpłynie pozytywnie na powstanie konkurencyjnego rynku gazu w Europie Środkowej została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.