Piotr Naimski: Dzięki Baltic Pipe i terminalowi LNG w Świnoujściu będziemy mieć w pełni liberalny rynek gazu, a nasz kraj uniezależni się od dostaw tego surowca z jednego źródła

Ostatnie wypowiedzi Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, cytują m.in. następujące portale internetowe:

 

* biznesalert.pl

Naimski: Liberalizacja rynku gazu jest nieuchronna, ale będzie konsekwencją dywersyfikacji

* polskieradio.pl

Piotr Naimski: Sytuacja na rynku gazu jest „przejściowa i sztuczna”

* pb.pl

Naimski: polski rynek gazu jest w okresie przejściowym

* wgospodarce.pl

Naimski: Liberalizacja rynku gazu jest nieuchronna

* cire.pl

Naimski: polski rynek gazu jest w okresie przejściowym

 

Piotr Naimski podkreśla:

* Funkcjonowanie terminala LNG w Świnoujściu ma duże znaczenie w umacnianiu niezależności energetycznej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej oraz w rozwoju rynku gazu w tym regionie.

* Obok rozbudowy terminala LNG drugim kluczowym elementem rozwoju infrastruktury gazowej w Polsce będzie realizacja projektu Baltic Pipe.

* Harmonogram inwestycji jest systematycznie realizowany. Zaakceptowaliśmy już rekomendowany wariant trasy Baltic Pipe. Jeszcze przed końcem tego roku zostanie podpisana pomiędzy spółkami Gaz-System i  Energinet.dk umowa o budowie gazociągu.

* Dzięki tym strategicznym inwestycjom będziemy mieć w pełni liberalny rynek gazu, a nasz kraj uniezależni się od dostaw surowca z jednego źródła.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Dzięki Baltic Pipe i terminalowi LNG w Świnoujściu będziemy mieć w pełni liberalny rynek gazu, a nasz kraj uniezależni się od dostaw tego surowca z jednego źródła została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.