Od 4 lat kieruję w rządzie strategicznymi inwestycjami w dziedzinie energetyki i mam nadzieję, że będę mógł to skończyć. Jestem na 4 miejscu na liście PiS w Warszawie. Piotr Naimski gościem Radia Plus

Strategiczne inwestycje w dziedzinie energetyki prowadzone są bardzo konsekwentnie. Kieruję nimi od 4 lat i mam nadzieję, że będę mógł to skończyć – powiedział w rozmowie z Radiem Plus Piotr Naimski, sekretarz stanu w kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, poseł i kandydat na posła w wyborach 13 października. – Jestem na czwartym miejscu na liście PiS w Warszawie. KO, PO jest dla nas w Warszawie trudnym przeciwnikiem, ale wszyscy są do pokonania, pracujemy nad tym.

 

 

Minister Naimski podkreślił również, że:

 

* Nie będziemy potrzebowali rosyjskiego gazu i nie przewidujemy przedłużenia obecnego długoterminowego kontraktu z Gazpromem, który upływa z końcem 2022 r. To jest monopolista i wyzwolimy się z tego monopolu.

* Gazociąg Baltic Pipe, który połączy Polskę z norweskimi złożami gazu poprzez Danię pod dnem Morza Bałtyckiego powstanie do października 2022 r. Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Przewidzieliśmy wszystkie ryzyka inwestycyjne.

* Trwa również rozbudowa gazoportu w Świnoujściu.

* Całość naszego importu będzie przychodziła z północy.

 

* PGNiG ma już cały pakiet kontraktów podpisanych z amerykańskimi producentami LNG, co daje dużą elastyczność i pewność, że po roku 2022 będziemy mieli zapewnione dostawy.

* Dzięki dywersyfikacji dostaw gazu, czyli zróżnicowaniu źródeł i kierunku dostaw i producentów, możliwa stanie się gra rynkowa.

* Cała Polska jest obecnie placem budowy. Powstaje system przesyłowy na terenie kraju.

* Jego (Piotra Naimskiego) ostatnie spotkanie z amerykańskim sekretarzem energii Rickiem Perrym odbyło się w ramach strategicznego polsko-amerykańskiego dialogu energetycznego, dyskusje dotyczą również technologii nuklearnych.

* Rozłożony na 20 lat projekt przewiduje zbudowanie 6 reaktorów jądrowych. Poszukujemy partnera. Nie tylko musi dysponować technologią, ale również zgodzić się na współpracę w zakresie operacyjnym i technologicznym.

 

Omówienie wypowiedzi znajdziecie Państwo tutaj

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Od 4 lat kieruję w rządzie strategicznymi inwestycjami w dziedzinie energetyki i mam nadzieję, że będę mógł to skończyć. Jestem na 4 miejscu na liście PiS w Warszawie. Piotr Naimski gościem Radia Plus została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.