Litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas o odznaczeniu Piotra Naimskiego Krzyżem Oficerskim Orderu „Za zasługi dla Litwy”

Minister energetyki RL Žygimantas Vaičiūnas powiedział o odznaczeniu państwowym Litwy dla Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej:

 

Szczególny dzień, jestem dzisiaj szczególnie szczęśliwy, ponieważ w Dniu Państwowości miałem okazję powitać i pozdrowić wyjątkowych przyjaciół naszego państwa. Dominique Ristori oraz Piotr Naimski otrzymali nagrody państwowe za niezwykle znaczącą, a w pewnym momencie decydującą rolę we wdrażaniu strategicznych dla Litwy i każdego z nas projektów energetycznych.
Przede wszystkim wdrożenie projektu synchronizacji z Europą. Litwa nigdy dotąd nie zaszła tak daleko na drodze niezależności energetycznej. Zaś wkład tych ludzi w ten proces jest niezwykle ważny. Są to ludzie, których zaangażowanie umożliwiły nam osiągnięcie wielu historycznych wygranych.

Możemy tu wymienić szereg kwestii strategicznych – synchronizację bałtyckich sieci energetycznych, połączenie gazowe z Polską, wsparcie Litwy w walce z niebezpieczną elektrownią atomową w Ostrowcu i wiele innych działań.
Obserwując ceremonię wręczenia nagród, po raz kolejny zastanawiałem się, ile można osiągnąć dzięki silnej woli, nieskończonej determinacji, wielkiej odpowiedzialności i jedności. To już nie jest kwestia tylko litewskiej energetyki, jest to regionalna, europejska energetyka, więc takie osobowości i tacy litewscy przyjaciele jak Ristori i Naimski są największą wartością. Serdecznie im dziękuję!

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas o odznaczeniu Piotra Naimskiego Krzyżem Oficerskim Orderu „Za zasługi dla Litwy” została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.