Centralny Port Komunikacyjny dla Nowego Sącza. Powstanie linia kolejowa Podłęże – Piekiełko

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Nowym Sączu z udziałem Piotra Naimskiego, posła z Sądecczyzny, ziemi gorlickiej, limanowskiej i Podhala, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, i Mikołaja Wilda, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, potwierdzono, że będzie budowana linia kolejowa Podłęże – Piekiełko. Umożliwi to podróż z Nowego Sącza do Krakowa w niecałą godzinę.

Jak podkreślił Mikołaj Wild:

Jako rząd zrealizujemy kluczowe dla Nowego Sącza inwestycje kolejowe: Podłęże – Piekiełko, dzięki której znacząco skróci się podróż do Krakowa, oraz nową linię w kierunku Tarnowa, Kielc do CPK. […] W pierwszej kolejności jest realizowana linia Podłęże – Piekiełko: w ciągu miesiąca podpiszemy umowę na realizację jej I etapu. Natomiast około 2025 r. rozpoczniemy prace nad nową linią do Krakowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii: Aktualności, Media, Okręg Sądecko-Podhalański wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Centralny Port Komunikacyjny dla Nowego Sącza. Powstanie linia kolejowa Podłęże – Piekiełko została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.