Piotr Naimski: Posłowie PO i Nowoczesnej zatracają miarę w ocenach i zachowaniach. Są w histerii. My przeprowadzimy reformę sądownictwa w Polsce

Piotr Naimski był dziś gościem programu „Kwadrans polityczny” w TVP 1. Komentując ostatnie zachowania totalnej opozycji powiedział, że neguje wszystko: Posłowie PO, Nowoczesnej zatracają miarę w ocenach, zachowaniach. Są w histerii. […] Histeria nie jest dobrym doradcą, w szczególności w polityce, gdzie trzeba być odpowiedzialnym. […] Oby się opamiętali. Jak podkreślił z całą mocą: Starano się sprowokować prezesa Kaczyńskiego wielokrotnie, wczoraj  [podczas ostatniej debaty sejmowej] to się nasiliło. Zachowujący się po chamsku posłowie obrażali pamięć śp. Lecha Kaczyńskiego, tego nie robią cywilizowani ludzie. Stwierdził również: Są pewne rzeczy, których cywilizowani ludzie nie dotykają. Nie należy dotykać pamięci tragicznie zmarłych bliskich.

Odnosząc się do przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa minister Naimski zaznaczył, że jest ona koniecznością. Nastąpiła bowiem kulminacja problemu, który nie został rozwiązany w Polsce od 27 lat. To jest kwestia zorganizowania wymiaru sprawiedliwości w nowej Polsce inaczej niż to było w PRL, pozbycia się dziedzictwa PRL. Kontynuował: Staramy się poprawić to, co w wyniku pięknoduchostwa i naiwności na początku lat 90. naszych niektórych „kolegów” sędziów, przede wszystkim Adama Strzembosza, zostało zaniechane. To wtedy sędzia Strzembosz mówił, że nie należy ruszać środowiska sędziowskiego, bo ono samo się zreformuje i oczyści. Otóż tak się nie stało i trzeba to naprawić. […]Sędziów jest kilkadziesiąt tysięcy. Większość to są po prostu ludzie, którzy są uczciwi, pracowici, starają się być we właściwym miejscu, we właściwej sprawie. Niestety, są zmuszeni do pracy w strukturach, które są z innej epoki, gdzie drogi awansu są blokowane, a ta koteria, pseudoelita, o której pani prezes Sądu Najwyższego z takim pietyzmem opowiada, to jest coś, co blokuje.

W dalszej części rozmowy Piotr Naimski podkreślił, że nie ma mowy o żadnym spięciu na linii rząd – prezydent. Ten nastrój podekscytowania udziela się wszystkim, także komentatorom, którzy szukają sensacji. Słowo ultimatum jest niewłaściwe. To propozycja. Kwestia politycznego dialogu. My, PiS, rząd Beaty Szydło, przeprowadzimy reformę sądownictwa w Polsce. Kropka. To będzie zrealizowane. Pan prezydent powiedział, że jest przekonany, iż reforma jest konieczna i się w nią angażuje. Mało osób zwróciło uwagę, że poprawka prezydenta została zgłoszona przez PIS w drugim czytaniu i jest ona wprowadzana. Jak rozumiem taka właśnie była intencja pana prezydenta.

Program możecie obejrzeć Państwo tutaj

Tutaj znajdziecie Państwo omówienie wypowiedzi Piotra Naimskiego.

W kategorii: Aktualności, Media wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Piotr Naimski: Posłowie PO i Nowoczesnej zatracają miarę w ocenach i zachowaniach. Są w histerii. My przeprowadzimy reformę sądownictwa w Polsce została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.