Konferencja „Przemysł i Handel Naftowy 2017” z udziałem Piotra Naimskiego

Piotr Naimski uczestniczył w konferencji „Przemysł i Handel Naftowy 2017”, która odbyła się z inicjatywy Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Miała tam miejsce prezentacja raportu rocznego „Przemysł i Handel Naftowy 2017” i debata „Wyzwania branży paliwowej 2020”.

Wypowiedzi Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, podajemy za portalem BiznesAlert:

 

– Rok 2017 okazał się dla nas przełomowy w walce z szarą strefą w paliwach. Była większa niż myśleliśmy. W pewnym momencie po wdrożeniu pakietu paliwowego mieliśmy obawy, że pojawią się problemy techniczne. OLPP i PERN poradziły sobie. Kolejne inwestycje oddalą takie ryzyko.

– Realizujemy politykę w zakresie logistyki. Magazyny w kawernach są bardzo dobre do magazynowania surowca, ale żeby je eksploatować potrzebne jest stałe źródło solanki. Muszą więc współpracować z branżą solankową. Po przejęciu Solino przez Gaz-System od PKN Orlen to operator jest podmiotem, który buduje magazyn na gaz. Zatem ten węzeł będzie także geograficznie dobrze ulokowany.

– Po połączeniu OLPP z PERN planowana jest budowa nowych magazynów PERN. Prace mają zakończyć się w 2020 r.

– W strategiach Lotosu i PKN Orlen znalazły się punkty mówiące o instalacji ładowarek na stacjach paliw. Lotos ma podpisany list intencyjny z PSE na budowę dziesięciu magazynów energii o mocy 100 MW łącznie, w tym także przy stacjach paliw. Spółki przewidują zmianę struktury swojego biznesu w perspektywie dziesięciu lat. W strategii rządu mamy plan dotyczący transportu miejskiego. W tym zakresie jest nam łatwiej, bo działają w Polsce fabryki autobusów elektrycznych. Jeśli chodzi o elektryczne samochody osobowe, to musimy zacząć od budowy fabryki baterii i samych pojazdów.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Konferencja „Przemysł i Handel Naftowy 2017” z udziałem Piotra Naimskiego została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.