Podsumowanie wizyty Piotra Naimskiego, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, w Stanach Zjednoczonych

Piotr Naimski przebywał od 19 do 22 marca w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbył szereg spotkań. Wśród jego rozmówców znaleźli się m. in:

 

Dan Brouillette

Zastępca sekretarza Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych. Przed objęciem obecnej funkcji był senior vice president at United States Automobile Association (USAA), organizacji oferującej usługi finansowe dla osób służących w wojsku.

 

William Silkworth

Zastępca asystenta sekretarza stanu ds. dyplomacji energetycznej, dyrektor na Europę w Biurze Energii i Zasobów Naturalnych Departamentu Stanu. Podczas pracy w Biurze Spraw Gospodarczych i Biznesowych pełnił trzyletni mandat w Biurze Energii i Zasobów Naturalnych.

 

 

Matthew Haarsager

Doradca prezydenta ds. ekonomii globalnej i finansów. Od 1998 pracował w Departamencie Skarbu Stanów Zjednoczonych, w którym zajmował się kwestiami Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Ponadto był przedstawicielem Skarbu USA dla Europy, Ameryki Południowej, Meksyku, a także – Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji. Wcześniej pracował na międzynarodowych rynkach kapitałowych w Nowym Jorku, Frankfurcie i Zurychu.

 

John Barrosso

Junior senator, w kongresie od 2007 r., Wyoming, republikanin. Członek Komisji ds. Energii i Zasobów Naturalnych, przewodniczący Komisji ds. Środowiska i Prac Publicznych, członek Komisji ds. Polityki Zagranicznej.

 

James Lankford

Junior senator od 2015 r. z Oklahomy, wcześniej w Izbie Reprezentantów od 2011 r., republikanin. Członek największej i najważniejszej komisji w Senacie (Comittee of Appropriations), która zajmuje się zatwierdzaniem wydatków elastycznych budżetu; członek Podkomisji ds. Energii. Ponadto – członek Komisji ds. Wywiadu, nadzorującej prace agencji wywiadowczych (cywilnych i militarnych).

 

Ron Johnson

Senator ze stanu Wisconsin, członek Partii Republikańskiej. Przewodniczący Senackiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych (Committee on Homeland Security and Governmental Affairs). Zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych, ds. Budżetu oraz ds. Handlu, Nauki i Transportu. Przewodniczący podkomisji ds. Europy i współpracy w zakresie bezpieczeństwa regionalnego.

 

Paul Gosar

Od czterech kadencji w Kongresie w Izbie Reprezentantów, wybrany z Arizony. Członek Partii Republikańskiej. Zasiada w Komisji Izby ds. Zasobów Naturalnych, w której zajmuje stanowisko przewodniczącego Podkomisji ds. Energii z Zasobów Naturalnych i Minerałów, jak również – w Komisji Izby ds. Nadzoru i Reformy Rządu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joe Barton

Członek Izby Reprezentantów od 1985 r., republikanin z Texasu, członek Tea Party. Jeden z głównych ekspertów republikańskich ds. energii. Długoletni członek Komisji ds. Energii i Handlu.

 

Steve Russell

Członek Izby Reprezentantów, republikanin z Oklahomy, członek Komitetu Sterującego Partii Republikańskiej, Komisji Nadzoru i Reformy Rządu, wiceprzewodniczący Podkomisji ds. Bezpieczeństwa Narodowego oraz Komisji ds. Sił Zbrojnych. Emerytowany pułkownik, dowódca jednostki, która ujęła Saddama Husseina, autor książki “We got him! A Memoir of the Hunt and Capture of Saddam Hussein”.

 

John Shimkus

Członek Izby Reprezentantów od 1997 r., republikanin z Illinois. Zasiada w Komisji Energii i Handlu, w tym jako przewodniczący Podkomisji ds. Środowiska i Gospodarki.

 

Gene Green

Członek Izby Reprezentantów od 1993 r. z Teksasu, demokrata. Zasiada w Komisji Energii i Handlu, a także w Podkomisji ds. Energii, Środowiska, Zdrowia oraz Nadzoru.

 

Kevin Cramer

Członek Izby Reprezentantów od 2013 r., republikanin z Północnej Dakoty. Członek Komisji ds. Energii i Handlu, w tym Podkomisji Środowiska i Gospodarki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Richard Morningstar

Dyrektor-założyciel i prezes Global Energy Center oraz dyrektor zarządu w Atlantic Council. Pełnił funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w Azerbejdżanie w latach 2012-2014, w latach 1999-2001 był ambasadorem amerykańskim przy Unii Europejskiej. Senior adviser w Albright Stonebridge Group.

 

Jane Nakano

Senior fellow, Energy and National Security Program w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Specjalizuje się w polityce energetycznej Stanów Zjednoczonych, rynku globalnym i polityce dotyczącej gazu ziemnego, energii jądrowej i węgla, a także w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Adam Siemiński

Kierownik katedry ds. Energii i geopolityki Jamesa Schlesingera w ramach Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych. Przed dołączeniem do Centrum, od czerwca 2012 r. do stycznia 2017 r. pełnił funkcję administratora amerykańskiej Agencji ds. Informacji Energetycznej (EIA). Od marca do maja 2012 r. był starszym dyrektorem ds. Energii i Środowiska w sztabie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Waszyngtonie.

 

Glen Howard

Prezydent Jamestown Foundation. Ekspert do spraw Kaukazu i Azji Środkowej.

W kategorii: Aktualności, Bezpieczeństwo Energetyczne, Silna Polska w Europie wpisany przez Magdalena

Ilość komentarzy do artykułu: Możliwość komentowania Podsumowanie wizyty Piotra Naimskiego, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, w Stanach Zjednoczonych została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.